Лисаков Жоғарғы Тобыл тарихы мен мәдениеті мұражайы

Наурыз қарсаңында

Дәстүр бойынша, Наурыз қарсаңында Лисаков балалар мен жасөспірімдер спорт мектебінде жарыс пен достық бәсекелестікке толы жылжымалы ұлттық ойындардың музейлік сағаты өткізілді. Лисаков музейі ұйымдастырған іс-шараға әр түрлі жастағы балалар қатысты.

Ең танымал ойындардың бірі – ЮНЕСКО-ның Қазақстанда материалдық емес мұралар тізіміне енгізілген қазақтың көне ойыны – асық ойыны. Асық – қатысушылардан епті, жылдам әрекет етуді және қозғалыстарды жақсы үйлестіруді талап ететін көңілді және серпінді ойын. Бұл қызықты ойында балалар өз өнерлерін көрсетіп, жеңіске жетуге тырысып, бір-бірімен қуана жарысты.

Алаңда қуаныш пен бәсекелестік атмосферасы орнады, балалар көңіл көтеріп, бір-біріне қолдау көрсетті. Барлық қатысушылар оң энергия мен көктемгі көңіл-күйге ие болды. Ойындар тек спорттық іс-шара ғана емес, сонымен қатар Наурыз басталғанға дейін әрбір Қазақстандықтың жүрегін толтыратын көктем мен қуаныш кездесуінің символына айналды.

#Лисаков #музей

#ГидҚазақстанға