Лисаков Жоғарғы Тобыл тарихы мен мәдениеті мұражайы

Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлерге арналған ескерткіш.

Ескерткіш 1985 жылы Жеңіс саябағында ашылды. Авторлары: Т.П.Готуа, Д.Н.Григолия, В.П.Нозадзе, Е.Д.Элоев, Г.Г.Салуквадзе (Тбилиси қ.).

Ескерткіш тік бұрышты бетон негізде мемориалдық тақтайшасы бар стела түрінде жасалған.

Мұнда Лысаков, Қызылжар, Новоилинов, Придорожный, Даниловка және Қостанай облысы Таранов ауданына қарасты басқа да ауылдардан келген 60 жерлесіміздің, сарбаздардың есімдері мәңгілікке қалды.

2010 жылы «Бұл есімдерді есте сақтайық» акциясы барысында Лисаков Жоғарғы Тобыл тарихы мен мәдениеті музейінің қызметкері А.С.Суслов ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізіп, нәтижесінде Ұлы Отан соғысында қаза тапқандардың есімдері қосылды.

Қала тұрғындары мен қонақтары Отанымызды қорғаған жауынгерлерге тағзым етіп, құрмет пен ризашылықтың белгісі ретінде гүл шоқтарын алып келеді.

Жеңіс паркі

Мұрағат деректеріне сәйкес, Лисаков қаласында Жеңіс саябағы 1980 жылы сәуірде құрылған.Ол Лисаков тұрғындары мен қала қонақтарының сүйікті демалыс орындарының біріне айналды.

1987 жылы Лисаков қаласында саябақ аумағында БМП-3 жаяу әскерінің жауынгерлік машинасы мен танкке қарсы зеңбірек орнатылды. Орнату бастамасы Лисаков қаласының Құрметті азаматы Николай Алексеевич Желтяковқа тиесілі болды.